ZŁOTO dla UKSW „PIRS”

W Łodzi w dniach 9-15.08.2013r odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie, na której nie mogło zabraknąć naszych zawodników.

Wystąpili oni w składzie:
Daniel Daniszewski kat.wag.46kg
Rafał Tuchewicz kat.wag.57kg
Beniamin Maliński kat.wag.+80kg

W Mistrzostwach wystartowało ogółem 104 zawodników, wyłonionych podczas eliminacji strefowych. W każdej z trzynastu kategorii wagowych spotkało się po 8 zawodników, czyli jedna wygrana dawała miejsce na podium.

Jako pierwszy boksował Rafał, wygrywając 4:1 z Mateuszem Nowakiem /RKS Łódź/, Beniamin wygrał 3:2 z Nicolasem Okraską /Boks TUR Łódź/, Daniel zaś pokonał Amadeusza Jaskuleckiego /ABS Hetman Zamość/ 5:0. Tym sposobem cała trójka, ku naszemu zadowoleniu, zakwalifikowała się do walk półfinałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W półfinale po bardzo wyrównanej walce Daniel Daniszewski niestety przegrał swój pojedynek stosunkiem 2:3 z Kacprem Harkowym /Champion Chojna/, Beniamin Maliński również odpadł przegrywając jednogłośnie z Denisem Górniak /K.S Bytom/. A do finału awansował Rafał Tuchewicz po wygranej walce 3:2 z Danielem Sieratowiczem /Concordia Knurów/.

W oczekiwanej przez nas w pełnym napięciu walce finałowej, sędziowie jednogłośnie wypunktowali wygraną dla Rafała! Pokonał on zawodnika K.S Cristal Białystok- Patryka Boruta, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski.

Złoty medal i dwa brązowe na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży to bardzo dobry wynik i olbrzymie wyróżnienie dla naszego klubu. Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych.

Warto dodać, iż w klasyfikacji klubowej podczas tych mistrzostw UKSW „PIRS” Powiatu Olsztyńskiego zajął V miejsce.
{gallery}aktualnosci/110117_v3{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *