Trzech zawodników UKSW „PIRS” Powiatu Olsztyńskiego w Finałach PUCHARU POLSKI !

W sobotę, 29.10.2011r., nasi zawodnicy w składzie: Łukasz Zuśka, Przemek Szmigiel i Tomek Gryckiewicz, wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Sokółce, który był jednocześnie turniejem eliminacyjnym do Pucharu Polski Kadetów i Juniorów.

Jako pierwszy walczył Łukasz Zuśka (kat.wag.60kg,kadet) wygrywając jednogłośnie na punkty z Kamilem Deluga („Hetman” Białystok). Dzięki wygranej Łukasz zdobył awans do Finału Pucharu Polski Kadetów.

Przemek Szmigiel (kat.wag.64kg,junior) już wcześniej uzyskał kwalifikację do Finału Pucharu Polski Juniorów, w sobotę stoczył walkę towarzyską z utytułowanym Pawłem Wierzbickim (UKS Boxing Sokółka).

Wiktor Żochowski, podobnie jak Przemek, kwalifikację do Finału Pucharu Polski Kadetów zdobył wcześniej, podczas wojewódzkich eliminacji.

Kolejną walkę o awans do Pucharu Polski Juniorów stoczył Tomek Gryckiewicz (kat.wag.64kg,junior) z Jakubem Gitlin („Zatoka” Braniewo). Pojedynek był wyrównany, ale w naszej ocenie lepszy był Jakub Gitlin. Sędziowie, ku naszemu zdziwieniu, ocenili ten pojedynek na korzyść naszego zawodnika stosunkiem 2:1. Jednakże Tomasz postanowił oddać koledze puchar za pierwsze miejsce, uznając jego wyższość. Mimo, iż na dzisiejszą chwilę stracił możliwość wzięcia udzialu w finałach, jego uczciwa postawa jest godna naśladowania.

W dniach 3-6 listopada odbędzie się Puchar Polski Kadetów w Lesznie, koło Poznania, w którym zobaczymy Łukasza i Wiktora. A w drugiej połowie listopada w Pucharze Polski Juniorów w Ostrołęce zaprezentuje się Przemek
Szmigiel.

Gratuluję wszystkim zawodnikom i życzę powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Trener Jacek Smoliński
{gallery}aktualnosci/100117_v20{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *