MISTRZOSTWA WARMII I MAZUR BOKSIE

W dniach 16-17.03.2013r. odbyły się w Kętrzynie Mistrzostwa Warmii i Mazur w Boksie, zawody te były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski Juniorów i eliminacjami do eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. UKSW „PIRS” reprezentowało sześciu zawodników:

Kadeci:
Daniel Daniszewski kat.wag. 46kg
Rafał Tuchewicz kat.wag. 57kg
Beniamin Maliński kat.wag. +80kg

Juniorzy:
Kamil Tuchewicz kat.wag. 60kg
Adriam Wiśniewski kat.wag. 64kg
Wiktor Żochowski kat.wag. 81kg

Daniel Daniszewski wygrał przez RSC w III rundzie z Krzysztofem Bugajskim „Tygrys” Elbląg, Rafał Tuchewicz wygrał swój pojedynek z Łukaszem Borowy „Gwardia” Szczytno, zaś Beniamin Maliński nie miał w województwie zawodnika w swojej kategorii wagowej. Jeśli chodzi o naszych juniorów, równie dobrze zaprezentowali się w ringu: Kamil Tuchewicz pokonał Karola Ignatowskiego „Zatoka” Braniewo, Wiktor Żochowski wygrał z Adrianem Przewązikowskim „Tygrys” Elbląg, a Adrian Wiśniewski, podobnie jak Beniamin, nie miał w swojej kategorii wagowej przeciwnika. Jednak drugiego dnia zawodów Adrian stoczył walkę towarzyską z Karolem Ignatowskim „Zatoka” Braniewo, którą zremisował.

Adrian jest młodym, jeszcze mało doświadczonym pięściarzem, więc jego bardzo dobra walka, tym bardziej nas ucieszyła.

Wszyscy nasi kadeci wywalczyli możliwość wzięcia udziału w eliminacjach z okręgiem mazowieckim do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się pod koniec kwietnia w Elblągu.

Jurorzy zaś wystąpią w połowie kwietnia w Grudziądzu na Mistrzostwach Polski Juniorów.

Z całą pewnością był to udany pokaz naszych pięściarzy, jesteśmy z nich dumni i życzymy udanych startów na ogólnopolskich ringach!
{gallery}aktualnosci/100117_v33{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *